Tusz HP 655

Drukarki atramentowe kupowane są najczęściej przez prywatnych użytkowników, którzy eksploatują urządzenie z rzadką lub umiarkowaną częstotliwością. Stosunkowo niska cena sprzętu, w zestawieniu z niewielkimi rozmiarami i wysoką jakością wydruku sprawia, że urządzenia atramentowe są nadal bardzo popularne. Niektóre modele marki Hewlett-Packard z serii Deskjet Ink Advantage wykorzystują tusz HP 655, który sprzedawany jest w czterech kolorach – czarnym, purpurowym, żółtym i błękitnym.

W przypadku oryginalnych pojemników z tuszem, czarny kartridż ma pojemność 14 ml. Pozwala to na wydrukowanie do 550 stron A4. Natomiast kolorowe tusze są dostępne w pojemności 9 ml i umożliwiają druk do 600 stron. Użytkownicy, którzy chcą obniżyć koszty wydruku i jednocześnie zachować wysoką jakość, mogą skorzystać z zamienników. W wersji czarnej wkład ma pojemność 26 ml i pozwala na wydruk do 950 stron. Tusze kolorowe mają pojemność 16 ml i wystarczają na druk do 1000 stron A4. W przypadku wysokiej jakości zamienników dostępne są zestawy 4 kolorów, które w sumie mają 74 ml pojemności i wystarczają na druk do 2950 stron. Należy jednak pamiętać, że wartości podawane przez producentów obliczane są zazwyczaj na podstawie 5% pokrycia strony. W praktyce oznacza to, że użytkownik drukujący pliki w wysokiej jakości, które pokrywają np. 15% strony, nie osiągnie takiego wyniku.

Tusz HP 655 nie rozmazuje się i błyskawicznie wysycha. Dzięki czemu wydrukowana strona jest gotowa zaraz po opuszczeniu podajnika. Dodatkowo jest odporny na blaknięcie, a wydruki na długo pozostają w niezmienionej formie. Zaletą pojemników z tuszem jest łatwa i szybka instalacja. Nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemu z wymianą. Szerokie zastosowanie tuszu sprawia, że jest on sprzedawany w niewygórowanej cenie. Kolejnym plusem jest duża dostępność, dlatego warto wybierać sprzedawców, którzy oferują ekspresową wysyłkę.

Comments are closed.