Tusz HP 301

Choć jeszcze kilka lat temu wydawać by się mogło, że drukarki laserowe całkowicie wyprą z rynku modele atramentowe, tak się jednak nie stało. Atramentówki w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród użytkowników domowych. Znakomita jakość kolorowych wydruków i relatywnie niska cena zakupu urządzenia sprawiają, że drukarki atramentowe nadal są chętnie kupowane.

W przypadku urządzeń atramentowych, konieczne jest kupowanie kartridży. To właśnie od ich ceny i wydajności zależą koszty eksploatacji sprzętu. Tusz 301 jest kompatybilny z ponad 40 drukarkami firmy Hawlett-Packard, w tym z 5 urządzenia typu All-in-One, które oprócz funkcji drukowania, oferują możliwość skanowania i kserowania. Pojemnik z tuszem posiada własną głowicę. W momencie gdy drukarka nie będzie przez długi czas używana, tusz może zaschnąć, wówczas użytkownik jest w stanie samodzielnie rozwiązać ten problem za pomocą oprogramowania. Tusz HP 301 występuje w dwóch wersjach – czarnej i kolorowej. Do poprawnej pracy drukarki potrzebne są oba.

Ze względu na wielkość, oryginalne kartridże dzielą się na dwie grupy:

  • Wkłady atramentowe o pojemności 3 ml wystarczają na wydruk do 190 stron w przypadku modeli czarno-białych. Z kolei oryginalny wkład kolorowy, również o pojemności 3 ml, pozwala na wydrukowanie do 165 stron A4. Wydajność kartridży uzależniona jest m.in. od jakości oraz stopnia pokrycia strony. Im jest on wyższy, tym pojemnik wystarczy na krócej.
  • Oryginalne tusze w wersji XL mają 8 ml i w wersji monochromatycznej wystarczają na wydrukowanie do 480 stron. W przypadku wydruku kolorowego, większe pojemniki mają 6 ml i mogą wydrukować do 113 stron.
  • Na rynku można również kupić wysokiej jakości zamienniki, które charakteryzują się niską ceną oraz niezawodnością. Chcą zaoszczędzić na eksploatacji urządzenia, warto wybierać modele zamienników w wersji XL, które pozwalają na wydruk nawet 480 czarno-białych stron.

Comments are closed.