Laserowe urządzenia wielofunkcyjne

godne polecenia wielofunkcyjne urządzenie drukujące

Urządzenia typu All-in-One są niezwykle popularne nie tylko w biurach. Zamiast trzech, a w niektórych wypadkach czterech sprzętów, wystarczy jeden, który łączy je wszystkie. Do jakiej grupy odbiorców skierowane są tego typu urządzenia? Na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę?

Laserowe urządzenia wielofunkcyjne ze względu na wydruk można podzielić na dwie grupy.

  • Pierwszą z nich są monochromatyczne modele, które drukują wyłącznie w kolorze czarnym. Sprawdzą się w instytucjach, biurach rachunkowych lub firmach, które drukują tylko tekst. Są znacznie tańsze w porównaniu do urządzeń drukujących w kolorze.
  • Większą popularnością cieszą się modele drukujące również w kolorze. Ze względu na większe możliwości, znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się jakość i szybkość wydruku.

Zarówno w przypadku urządzeń laserowych, jak i atramentowych, należy zapoznać się ze specyfikacją techniczną konkretnego urządzenia. Najważniejszym  parametrem skanera jest rozdzielczość wyrażana w dpi. Do podstawowych zadań wystarczą modele, które skanują z maksymalną rozdzielczością 1200 x 1200 dpi. W szczegółowych skanach fotografii lub obrazów lepszym wyborem będzie sprzęt oferujący 2400 x 4800 dpi.

Ze względu na funkcjonalność, laserowe urządzenia wielofunkcyjne można podzielić na trzy typy.

  • 2w1 – czyli możliwość drukowania i powielania dokumentów (kserowanie).
  • 3w1 –  takie modele umożliwiają drukowanie, kserowanie i skanowanie.

Jedną z zalet urządzeń wielofunkcyjnych jest oszczędność miejsca. Podstawowe modele mogą pracować nawet w niewielkich pomieszczeniach. Kolejną kwestią jest łączność. Sprzęt może komunikować się z komputerami za pośrednictwem modułu bluetooth lub Wi-Fi. Takie rozwiązania ogranicza potrzebę użycia okablowania i jest wygodne dla użytkowników.

Comments are closed.