Drukarka laserowa – jaką wybrać?

laserowa drukarka do zadań specjalnych

Laserowa drukarka kolorowa jest obecna w prawie wszystkich biurach. Swoją popularność zawdzięcza m.in. szybkości wydruku, niskim kosztom eksploatacji i wysokiej jakości drukowanych materiałów. Czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu? Jakie parametry powinien mieć sprzęt używany w dużej korporacji, a jakie w średniej wielkości firmie?

Obciążenie drukarki to jeden z kluczowych aspektów decydujących o wyborze sprzętu. Kolejną kwestią jest liczba osób, które będą korzystały z urządzenia. Jeżeli jest ich kilka, wówczas prędkość wydruku powinna być większa.

  • Najtańsze modele przeznaczone są do użytku domowego lub do mikrofirm, w których pracują 2-3 osoby. Tego typu urządzenia drukują do 20 stron na minutę, w przypadku druku monochromatycznego. Jest to w zupełności wystarczająca ilość, która zaspokoi potrzeby domowe i niewielkiego biura.
  • Laserowa drukarka kolorowaz szerokiej oferty Dr Tusz,przeznaczona do średniej wielkości firm, w których pracuje kilkanaście osób, powinna drukować około 30 stron na minutę. Taka szybkość jest niezbędna w przypadkach, gdy kilka osób jednocześnie chce wydrukować kilkanaście lub kilkadziesiąt stron dokumentów.
  • Modele przeznaczone do dużych korporacji charakteryzują się szybkością druku do 50 stron na minutę. Wyposażone są również w duże pojemniki na papier, które umożliwiają nieprzerwaną pracę.

Kolejnym istotnym parametrem przy wyborze drukarki jest ilość pamięci RAM. Pamięć operacyjna wpływa na szybkość działania urządzenia, wspomaga pracę procesora i jest odpowiedzialna za szybkość ładowania plików i zdjęć. Podstawowe modele mają od 64 do 512 MB pamięci RAM. Natomiast profesjonalna kolorowa drukarka laserowa, ma wbudowane od 1 GB do 2 GB pamięci RAM. Za jakość wydruków odpowiedzialny jest parametr dpi, im wyższy, tym lepiej. W przypadku prostych wydruków, najlepszym wyborem będzie model oferujący rozdzielczość 600 x 600 dpi. Jednak gdy sprzęt będzie używany do drukowania zdjęć, należy zastanowić się nad wyborem urządzenia oferującego 2400 x 600 dpi.

Comments are closed.